Home
O Firmie

Wielobranżowa i Projektowa Spółka z o.o. MONAT działa na rynku od prawie 30 lat. Podstawowym zakresem działalności Firmy  są usługi  projektowania, produkcji, dostaw i montażu w terenie urządzeń sterowania ruchem kolejowym, elektroenergetyki kolejowej  i telekomunikacji kolejowej.

 

Ważnym elementem rozwoju Spółki są  badania i konstrukcje innowacyjnych rozwiązań dla rynku kolejowego. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku sukcesywnie rozszerzamy swoją działalność poprzez dostarczanie indywidualnych rozwiązań na  życzenie klientów.

Czytaj więcej
Home

Nasza oferta

PROJEKTOWANIE
SYSTEMY
URZĄDZENIA I KOMPONENTY
USŁUGI

Aktualności

Wesołych Świąt !!!
Czytaj więcej
22.12.2020
Wesołych Świąt !!!
Święto Kolejarza
Czytaj więcej
25.11.2020
Święto Kolejarza

Z okazji Święta Kolejarza serdeczne życzenia wszystkim pracownikom sektora kolejowego i sympatykom kolei, sukcesów w  pracy oraz zdrowia i pomyślności w życiu osobistym życzy MONAT.

Kolejny semafor najnowszej generacji produkcji MONAT zamontowany na linii kolejowej
Czytaj więcej
17.08.2020
Kolejny semafor najnowszej generacji produkcji MONAT zamontowany na linii kolejowej

W ramach realizowanej inwestycji dla firmy EKO-PROFIL sp. z o.o. spółka komandytowa
z siedzibą w Katowicach, MONAT wykonał oraz dostarczył sygnalizator kolejowy 5-komorowy z głowicą stałą wraz z fundamentem P-10 izolowanym. Sygnalizator kolejowy został zamontowany na linii kolejowej nr 140 w Rydułtowach przy ul. Gen. Stanisława Maczka. 

Wszystkie sygnalizatory kolejowe, produkowane przez firmę MONAT charakteryzują się wysoką jakością wykonania i łatwą obsługą oraz spełniają wymagania techniczne dla sygnalizatorów stosowanych na liniach kolejowych zgodnie z instrukcją Ie-117.

Sygnalizator stały produkowany jest wraz z platformą, która zapewnia komfort
i bezpieczeństwo pracy montera na wysokości. Alternatywą dla tego rozwiązania jest sygnalizator z głowicą ruchomą, będący również w ofercie MONAT, dzięki której wszystkie operacje można wykonać na poziomie gruntu.

Kolejny wygrany przetarg
Czytaj więcej
20.07.2020
Kolejny wygrany przetarg

Konsorcjum firm: MONAT Sp. z o.o. oraz Przedsiębiorstwo Telekomunikacyjnych
i Elektroenergetycznych PROTEL Sp. z o.o. wygrało przetarg  na  budowę urządzeń SSP kat. B w km 150,170 wraz z robotami towarzyszącymi na linii kolejowej nr 143 Kalety-Wrocław Mikołajów.

 MONAT dostarczy komputerowy system sygnalizacji przejazdowej typu KSP-7M oraz system telewizji TVIP-1M.

KSP-7M, produkowany w firmie od 2018 r., zapewnia bezpieczeństwo na skrzyżowaniach dróg kolejowych z innymi rodzajami dróg lądowych (przejazdy kat. A,B,C,E,F). Może być stosowany na wszystkich typach linii kolejowych jednotorowych, dwutorowych oraz wielotorowych z opcjonalnym torem bocznicowym, na kolejach użytku publicznego (np. PKP) oraz niepublicznego (przemysłowych
 i zakładowych), na liniach zelektryfikowanych i niezelektryfikowanych, z prędkością pociągów przewidzianą dla danej linii.

System KSP-7M może być powiązany i uzależniony w systemach stacyjnych i liniowych, w tym
w Automatycznym Posterunku Odstępowym (APO).

Jest przystosowany do zdalnego sterowania z wielu stanowisk, posiada funkcję sygnalizacji zbliżania dla systemów półsamoczynnych, steruje i kontroluje urządzenia wykonawcze, w tym m. in. tarcze ostrzegawcze przejazdowe (TOP).

Oferowany przez MONAT, system telewizji TVIP- 1M dla przejazdów kategorii B, został dopuszczony do stosowania na liniach kolejowych, zarządzanych przez PKP PLK SA w 2019 r.

Nasi partnerzy

Z nami bezpieczniej
Siedziba Gdańsk
Oddział Katowice
Siedziba Gdańsk

ul. Przyrodników 19
80-298 Gdańsk

(58) 721 30 32

monat@monat.pl

NIP 584-020-09-33
REGON 003006753

Oddział Katowice

ul. Tadeusza Boya-Żeleńskiego 108,
40-750 Katowice

(32) 203 57 06

monat.katowice@monat.pl

NIP 584-020-09-33
REGON 003006753