Home
O Firmie

Wielobranżowa i Projektowa Spółka z o.o. MONAT działa na rynku od prawie 30 lat. Podstawowym zakresem działalności Firmy  są usługi  projektowania, produkcji, dostaw i montażu w terenie urządzeń sterowania ruchem kolejowym, elektroenergetyki kolejowej  i telekomunikacji kolejowej.

 

Ważnym elementem rozwoju Spółki są  badania i konstrukcje innowacyjnych rozwiązań dla rynku kolejowego. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku sukcesywnie rozszerzamy swoją działalność poprzez dostarczanie indywidualnych rozwiązań na  życzenie klientów.

Czytaj więcej
Home

Nasza oferta

PROJEKTOWANIE
SYSTEMY
URZĄDZENIA I KOMPONENTY
USŁUGI

Aktualności

Rekrutacja - Monter Elektryk (ZAKOŃCZONA)
Czytaj więcej
01.07.2022
Rekrutacja - Monter Elektryk (ZAKOŃCZONA)

Poszukujemy pracownika - Monter Elektryk

Szczegóły  - Pracuj.pl

Rekrutacja - Spawacz
Czytaj więcej
01.07.2022
Rekrutacja - Spawacz

Poszukujemy pracownika - Spawacz.

Szczegóły  - Pracuj.pl

 

IX OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA NAUKOWO-TECHNICZNA
Czytaj więcej
15.06.2022
IX OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA NAUKOWO-TECHNICZNA

W dniach 9-10.06.2022r. MONAT był sponsorem IX Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Technicznej pt. „ROZWIĄZANIA SKRZYŻOWAŃ KOLEI Z DROGAMI KOŁOWYMI W POZIOMIE SZYN W ASPEKCIE PRAWNYM, EKONOMICZNYM I TECHNICZNYM” organizowanej przez  SITK RP Oddział Częstochowa.

W trakcie konferencji były poruszane m.in. tematy zabezpieczenia przejazdów kolejowo-drogowych. MONAT zaprezentował innowacyjne rozwiązanie o nazwie System Poprawy Widoczności przejazdów kat. D (SPW-1M),  które ma na celu zwiększenie świadomości użytkowników drogi o niebezpieczeństwie związanym z przekraczaniem przejazdu kolejowo-drogowego kat. D.

 

Link do filmu o produkcie: https://youtu.be/VzMPGGerZOc

Webinarium „Bezpieczeństwo na przejazdach kolejowo-drogowych kat. D”.
Czytaj więcej
27.05.2022
Webinarium „Bezpieczeństwo na przejazdach kolejowo-drogowych kat. D”.

Dzisiaj nasza Spółka wzięła udział w webinarium zorganizowanym przez Fundację ProKolej pod tytułem: 

„Bezpieczeństwo na przejazdach kolejowo-drogowych kat. D”.  

Oprócz Marzeny Mrozik – Członka Zarządu MONAT w wydarzeniu wzięli udział: dr Jakub Majewski - Prezes Fundacji ProKolej, dr Anna Kobaszyńska–Twardowska z Politechniki Poznańskiej, Włodzimierz Kiełczyński – Dyrektor Biura Bezpieczeństwa PKP PLK, Komisarz Robert Opas z Komendy Głównej Policji oraz Grzegorz Żuradzki – Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Chrzanowie.

Nasza prezentacja dotyczyła opracowanego w naszej firmie, pierwszego w Polsce, Systemu Poprawy Widoczności przejazdów kat. D o nazwie SPW-1M, który ma na celu zwiększenie świadomości użytkowników drogi o niebezpieczeństwie związanym z przekraczaniem przejazdu kolejowo-drogowego kat. D. Dzięki zastosowaniu tego systemu poprawia się widoczność oznakowania przejazdu i tym samym uwaga użytkownika drogi zostaje skoncentrowana na aktualnej sytuacji na przejeździe, co może w sposób istotny wpływać na zmniejszenie liczby wypadków.

Link do wydarzenia: https://www.youtube.com/watch?v=eZvge6NZyrU

Zapraszamy również do obejrzenia krótkiego filmu prezentującego system SPW-1M, który rozpoczyna się od 1h:41min.:48 sek.

Nasi partnerzy

Z nami bezpieczniej
Siedziba Gdańsk
Oddział Katowice
Siedziba Gdańsk

ul. Przyrodników 19
80-298 Gdańsk

(58) 721 30 32

monat@monat.pl

NIP 584-020-09-33
REGON 003006753

Oddział Katowice

ul. Tadeusza Boya-Żeleńskiego 108,
40-750 Katowice

(32) 203 57 06

monat.katowice@monat.pl

NIP 584-020-09-33
REGON 003006753