Aktualności

Kolejny semafor najnowszej generacji produkcji MONAT zamontowany na linii kolejowej
Czytaj więcej
17.08.2020
Kolejny semafor najnowszej generacji produkcji MONAT zamontowany na linii kolejowej

W ramach realizowanej inwestycji dla firmy EKO-PROFIL sp. z o.o. spółka komandytowa
z siedzibą w Katowicach, MONAT wykonał oraz dostarczył sygnalizator kolejowy 5-komorowy z głowicą stałą wraz z fundamentem P-10 izolowanym. Sygnalizator kolejowy został zamontowany na linii kolejowej nr 140 w Rydułtowach przy ul. Gen. Stanisława Maczka. 

Wszystkie sygnalizatory kolejowe, produkowane przez firmę MONAT charakteryzują się wysoką jakością wykonania i łatwą obsługą oraz spełniają wymagania techniczne dla sygnalizatorów stosowanych na liniach kolejowych zgodnie z instrukcją Ie-117.

Sygnalizator stały produkowany jest wraz z platformą, która zapewnia komfort
i bezpieczeństwo pracy montera na wysokości. Alternatywą dla tego rozwiązania jest sygnalizator z głowicą ruchomą, będący również w ofercie MONAT, dzięki której wszystkie operacje można wykonać na poziomie gruntu.

Kolejny wygrany przetarg
Czytaj więcej
20.07.2020
Kolejny wygrany przetarg

Konsorcjum firm: MONAT Sp. z o.o. oraz Przedsiębiorstwo Telekomunikacyjnych
i Elektroenergetycznych PROTEL Sp. z o.o. wygrało przetarg  na  budowę urządzeń SSP kat. B w km 150,170 wraz z robotami towarzyszącymi na linii kolejowej nr 143 Kalety-Wrocław Mikołajów.

 MONAT dostarczy komputerowy system sygnalizacji przejazdowej typu KSP-7M oraz system telewizji TVIP-1M.

KSP-7M, produkowany w firmie od 2018 r., zapewnia bezpieczeństwo na skrzyżowaniach dróg kolejowych z innymi rodzajami dróg lądowych (przejazdy kat. A,B,C,E,F). Może być stosowany na wszystkich typach linii kolejowych jednotorowych, dwutorowych oraz wielotorowych z opcjonalnym torem bocznicowym, na kolejach użytku publicznego (np. PKP) oraz niepublicznego (przemysłowych
 i zakładowych), na liniach zelektryfikowanych i niezelektryfikowanych, z prędkością pociągów przewidzianą dla danej linii.

System KSP-7M może być powiązany i uzależniony w systemach stacyjnych i liniowych, w tym
w Automatycznym Posterunku Odstępowym (APO).

Jest przystosowany do zdalnego sterowania z wielu stanowisk, posiada funkcję sygnalizacji zbliżania dla systemów półsamoczynnych, steruje i kontroluje urządzenia wykonawcze, w tym m. in. tarcze ostrzegawcze przejazdowe (TOP).

Oferowany przez MONAT, system telewizji TVIP- 1M dla przejazdów kategorii B, został dopuszczony do stosowania na liniach kolejowych, zarządzanych przez PKP PLK SA w 2019 r.

12.06.2020r. - dzień wolny
Czytaj więcej
09.06.2020
12.06.2020r. - dzień wolny

Pragniemy poinformować, że w dniu 12.06.2020r. firma Monat będzie zamknięta.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

Monat zrealizuje kolejne inwestycje.
Czytaj więcej
21.05.2020
Monat zrealizuje kolejne inwestycje.

W ramach „Modernizacji przejazdu kolejowego kat. B w km 37,867 linii kolejowej nr 402 Koszalin – Goleniów z zabudową tarcz ostrzegawczych i TVU” dokonano wyboru oferty najkorzystniejszej firmy Przedsiębiorstwo Telekomunikacyjnych i Elektroenergetycznych PROTEL Sp. z o.o. MONAT dostarczy swoje systemy: komputerowy system sygnalizacji przejazdowej KSP-7M dla przejazdów kategorii B oraz system telewizji TVIP-1M dla przejazdów kat. B.

Kolejną planowaną tegoroczną realizacją jest „Zaprojektowanie i wykonanie robót dla zadania pn. „Prace na Linii Kolejowej Nr 1 Warszawa Zachodnia – Katowice: „Doposażenie przejazdu kat. A w km 302,012 na szklaku Dąbrowa - Górnicza – Będzin linii Nr 1 Warszawa Zachodnia – Katowice w system zbliżania pociągu do przejazdu”.  W ramach zadania zabudowane zostaną urządzenia typu KSP-7M dla przejazdu kat. A wraz z urządzeniami TVU.

Do końca roku 2020 nasza firma będzie również wykonywała prace w zakresie „Zmiana kategorii przejazdu kolejowo-drogowego w km 12,879 linii kolejowej 138”. Inwestycja będzie realizowana na terenie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Sosnowcu. Obejmie ona dostawę, zabudowę i uruchomienie urządzeń przejazdowych dla kategorii A wraz z systemem TVU.

MONAT zmierzy się również z remontem urządzeń SSP typu SPA-2A, SPA-1, COB-63A na przejazdach kat. B. C. E w km 25,677, km 37,190, km 81,313 linii 204 Malbork - Braniewo, w km 64,146 linii 216 Działdowo - Olsztyn, w km 1,928 linii 254 Tropy - Braniewo oraz w km 311,255, km 361,109, km 370,775 linii 353 Poznań Wschód – Skandawa.

Wszystkie realizacje MONAT planuje sfinalizować w roku 2020.

Wesołych Świąt !!!
Czytaj więcej
09.04.2020
Wesołych Świąt !!!

Życzenia Wielkanocne !

Dopuszczenie PKP PLK dla systemu telewizji przemysłowej (kat. B) produkcji MONAT
Czytaj więcej
08.01.2020
Dopuszczenie PKP PLK dla systemu telewizji przemysłowej (kat. B) produkcji MONAT

Miło nam poinformować, iż system telewizji przemysłowej produkcji MONAT otrzymał dopuszczenie do stosowania na liniach kolejowych zarządzanych przez PKP Polskie linie Kolejowe SA.

 

System typu TVIP-1M spełnia „Wymagania na systemy telewizji przemysłowej stosowane na przejazdach kolejowo-drogowych kategorii B – Ie-111”.

 

Zapraszamy do współpracy.

Wesołych Świąt!!!
Czytaj więcej
13.12.2019
Wesołych Świąt!!!

Życzenia radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, oraz pasma sukcesów w nadchodzącym Nowym Roku

 

składają Zarząd i Pracownicy 

firmy MONAT

Życzenia z okazji Święta Kolejarza
Czytaj więcej
22.11.2019
Życzenia z okazji Święta Kolejarza

Z okazji Święta Kolejarza MONAT składa wszystkim pracownikom z branży kolejowej najlepsze życzenia - bezpiecznej służby na kolei, zrealizowania zamierzeń w życiu zawodowym oraz życzliwości ze strony wszystkich korzystających z usług kolei.

MONAT - Partnerem IX Kongresu Kolejowego
Czytaj więcej
22.11.2019
MONAT - Partnerem IX Kongresu Kolejowego

Firma MONAT została Partnerem, IX KONGRESU KOLEJOWEGO, który odbył się 13 listopada 2019 r. w Warszawie. Organizatorem tego cyklicznego wydarzenia Zespół Doradców Gospodarczych TOR Sp. z o.o., który jest jedną z wiodących polskich firm specjalizujących się w doradztwie i analizach z obszarów m.in. infrastruktur i kolei głównych oraz Forum Kolejowe – Railway Business Forum (RBF) - związek pracodawców działających w szeroko pojmowanej branży transportu szynowego. RBF działa od 2000 r. i skupia przedsiębiorców związanych z transportem kolejowym, przemysłem służącym kolei oraz usługami na rzecz przedsiębiorstw i spółek kolejowych.

 

W Kongresie brało udział kilkuset uczestników, w tymAndrzej Adamczyk, Minister, Ministerstwo Infrastruktury

 

Poza udziałem w debatach i panelach dyskusyjnych MONAT zaprezentował swoją ofertę w strefie wystawienniczej.

WYRÓŻNIENIE DLA SYGNALIZATORA KOLEJOWEGO
Czytaj więcej
24.09.2019
WYRÓŻNIENIE DLA SYGNALIZATORA KOLEJOWEGO

Miło nam poinformować, iż nasz nowy produkt – innowacyjny sygnalizator kolejowy M02.1 został wyróżniony w konkursie im. inż. Józefa Nowkuńskiego podczas Międzynarodowych Targów Kolejowych w Gdańsku.

 

Sygnalizator kolejowy M02.1 to sygnalizator ze stałą głowicą, o innowacyjnej budowie. Sygnalizator posiada obszerny podest przy głowicy, dzięki czemu zapewnia monterowi zupełnie inny komfort pracy, niż tradycyjne konstrukcje z koszem. Regulacja napięcia żarówek odbywa się w skrzyni umieszczonej na dole sygnalizatora. Wejście na górę jest niezbędne tylko podczas mycia i konserwacji głowicy i jej elementów. W skrzyni, oprócz transformatorów rozmieszczone jest również przyłącze kablowe, które można wykorzystać jako przyłącze rozgałęźne. W przypadku obu typów sygnalizatorów kolejowych produkowanych przez MONAT czyli ze stałą i opuszczaną głowicą, ich nowatorska budowa eliminuje puszki kablowe i szafy kablowe.

MONAT NA TARGACH TRAKO
Czytaj więcej
17.09.2019
MONAT NA TARGACH TRAKO

W dniach 24-27 września br MONAT po raz kolejny weźmie udział, jako wystawca, w Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO.

 

Targi TRAKO to jedno z największych tego typu wydarzeń w Polsce. Podczas licznych spotkań poruszane są kwestie rozwoju systemów kolejowych, a także infrastruktury kolejowejw Polsce i na świecie. To bardzo dobra okazja do spotkań i wymiany doświadczeń oraz zaprezentowania nowych rozwiązań w branży kolejowej.

 

Podczas targów MONAT zaprezentuje całą ofertę handlową, ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych produktów firmy,do których należą: Komputerowy System Sygnalizacji Przejazdowej typu KSP-7M oraz sygnalizator kolejowy typu M02. To pierwszy na rynku sygnalizator z ruchomą głowicą, którą można opuścić do poziomu gruntu, co daje możliwość sprawdzenia sygnalizatora w pozycji dolnej, dzięki czemu serwis urządzenia jest wygodny i bezpieczny.

 

Serdecznie zapraszamy do wizyty na naszym stoisku.

Stoisko: hala G, stoisko numer 29

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AMBEREXPO

ul. Żaglowa 11, 80-560 Gdańsk

ŚWIADECTWO BEZTERMINOWE DLA SYGNALIZATORA KOLEJOWEGO
Czytaj więcej
28.06.2019
ŚWIADECTWO BEZTERMINOWE DLA SYGNALIZATORA KOLEJOWEGO

W dniu 28.06.2019 roku Sygnalizator kolejowy typu M02 produkcji MONAT otrzymał bezterminowe świadectwo dopuszczenia do eksploatacji wydane przez Urząd Transportu Kolejowego.

 

Sygnalizatory kolejowe o nowatorskiej konstrukcji, występują w trzech opcjach:

  • sygnalizator z głowicą stałą MS,
  • sygnalizator z głowicą ruchomą MR
  • sygnalizator karzełkowy MK.

 

Wszystkie sygnalizatory kolejowe spełniają wymagania techniczne dla sygnalizatorów stosowanych na liniach kolejowych zgodnie z instrukcją Ie-117.

AUDYT ISO W MONAT
Czytaj więcej
18.05.2019
AUDYT ISO W MONAT

W dniach 8.05 i 17.05 br w siedzibie spółki w Gdańsku oraz w oddziale w Katowicach odbył się audyt potwierdzający utrzymanie normy ISO9001:2015.

 

Wielobranżowa i Projektowa Spółka z o.o. Monat wdrożyła w roku 2009 System Zarządzania Jakością według normy ISO 9001. Dzięki niemu nasza firma zapewnia  powtarzalną i oczekiwaną  jakość usług  spełniając wymagania Klientów.

 

Utrzymywanie i ciągłe doskonalenie ładu organizacyjnego między innymi poprzez jednoznacznie określone procedury postępowania oraz odpowiedzialności i uprawnienia z nimi związane, podnoszenie kwalifikacji kadry pracowniczej, korzystanie z nowoczesnych osiągnięć  technologicznych a także bieżąca weryfikacja danych i informacji pozyskiwanych     z procesów monitorowania i pomiarów zarówno wyrobów i usług, jak również procesów pozwala na spełnianie coraz wyższych standardów jakościowych świadczonych usług.

 

Od roku 2018 roku nasz System Zarządzania Jakością spełnia wymagania normy PN-EN ISO9001:2015 i jest potwierdzony Certyfikatem Jakości o numerze 0198 100 01679, ważnym do 21 maja 2021 roku.

Siedziba Gdańsk
Oddział Katowice
Siedziba Gdańsk

ul. Przyrodników 19
80-298 Gdańsk

(58) 721 30 32

monat@monat.pl

NIP 584-020-09-33
REGON 003006753

Oddział Katowice

ul. Tadeusza Boya-Żeleńskiego 108,
40-750 Katowice

(32) 203 57 06

monat.katowice@monat.pl

NIP 584-020-09-33
REGON 003006753